Guddu Kumar

Staff Members

Mahendra Kumar Sahu
Dr. Mahendra Kumar Sahu

Designation: Librarian

Department: Learning Resource Centre (LRC)

Satya Prakash Sinha

Designation: Financial Adviser & Chief Accounts Officer

Department: Finance & Accounts

DeepakDinkarSM
Deepak Dinkar

Designation: System Manager

Department: IT Department

Aakash Priyadarshi

Designation: Administrative Officer - Academics

Department: Administration

Shankarshan Prasad Tiwari

Designation: Administrative Officer (Purchase)

Department: Administration

Satrudhan Prasad

Designation: Administrative Officer (MDP)

Department: Executive Education

Chetan Maheshwari

Designation: Finance & Accounts Officer

Department: Finance & Accounts

Ashish Kumar

Designation: Assistant Engineer (Civil)

Department: Engineering

Abhijeet Singh

Designation: Assistant Administrative Officer (Administration)

Department: Director's office

Priyanka Deepak

Designation: Assistant Administrative Officer (MBA)

Department: Programme Office

Anand Gupta

Designation: Assistant Librarian

Department: Learning Resource Centre (LRC)

Ibrahim Mallik

Designation: Assistant Engineer (Electrical)

Department: Engineering

Shashi Shankar Arya
Shashi Shankar Arya

Designation: Assistant System Manager

Department: IT Department

Abhinandan Kumar

Designation: Assistant Engineer (Civil)

Department: Engineering

Raju Kumar

Designation: Security Officer

Department: Administration

Abhijeet Beltharia

Designation: Assistant Administrative Officer (Placement)

Department: Placement Office

Vishnu Chethan K Nair

Designation: Assistant Administrative Officer (Placement)

Department: Placement Office

Abhishek Kumar

Designation: Stores and Purchase Officer

Department: Administration

Ganesh Tanaji Ghogare

Designation: Assistant Administrative Officer (MDP)

Department: Executive Education

Ranjan Kumar Behera

Designation: Office Assistant

Department: Programme Office

Priyadashani Singh

Designation: Personal Assistant

Department: Learning Resource Centre (LRC)

Ravindra Kumar

Designation: Personal Assistant

Department: Administration

Pankaj Kumar Ranjan

Designation: Accountant

Department: Finance & Accounts

Kritwasha Rai

Designation: IT & Computer Assistant

Department: IT Department

Pintoo Kumar

Designation: Office Assistant

Department: Admission Office

Mamta Patel

Designation: Accountant

Department: Finance & Accounts

Sourav Patra

Designation: Senior Library & Information Assistant

Department: Learning Resource Centre (LRC)

Pramod Kumar

Designation: Assistant Fire Officer

Department: Engineering

Santosh Kumar

Designation: Secretary to Director

Department: Director's office

Roshan Toppo

Designation: Office Assistant

Department: Administration

Shweta Sahapurkar
Shweta Shahapurkar

Designation: Hostel Supervisor

Department: Administration

Madhav Kumar

Designation: Hostel Supervisor

Department: Administration

Kokkula Raju

Designation: Library Assistant

Department: Learning Resource Centre (LRC)

Mahesh Kumar

Designation: UDC

Department: Administration

Vedavyas Srigiriraju

Designation: UDC

Department: Administration

Sachish Kumar Sahu

Designation: Junior Assistant (AC & Refrigerator)

Department: Engineering

Neelam Kumari

Designation: LDC

Department: Administration

Gouriswami Basantia

Designation: Electrician

Department: Engineering

Deepak Kumar Singh

Designation: Hostel Assistant

Department: Administration

Madhu Kumar Yadav

Designation: Electrical Substation Operatror

Department: Engineering

Pankaj Kumar Mishra

Designation: Hostel Assistant

Department: Administration

Shivji Yadav

Designation: Electrical Substation Operator

Department: Engineering

Vikash Kumar

Designation: Plumber

Department: Engineering

Jaydeep Rao

Designation: Hostel Assistant

Department: Administration

Raju Kumar

Designation: Hostel Assistant

Department: Administration

Rajeev Ranjan

Designation: Electrician

Department: Engineering

Ramashray Maurya

Designation: BMS Operator

Department: Engineering

Shalendra Kumar

Designation: Electrician

Department: Engineering

Shamil M R

Designation: Management Trainee

Department: Programme Office

Nayan Kishore
Nayan Kishore

Designation: Management Trainee

Department: Finance & Accounts

Avinash Shaw
Avinash Kumar

Designation: Teaching Assistant

Department: Programme Office

Suraj Kumar

Designation: Management Trainee

Department: Programme Office

Sneha

Designation: Management Trainee

Department: Placement Office

Malasa Gujjar M

Designation: Management Trainee cum Counsellor - Clinical /Counselling Psychology

Department: Administration

Sonali Rani

Designation: Library Trainee

Department: Learning Resource Centre (LRC)

Gautam Kumar

Designation: Graduate Trainee

Department: Programme Office

Sachin Kumar Singh

Designation: Graduate Trainee

Department: Director's office

Guddu Kumar

Designation: Graduate Trainee

Department: Programme Office

Santnu Kumar

Designation: Graduate Trainee

Department: Programme Office

IIMBG Footer